Žaluzie, rolety, vrata, markýzy, sítě - Rychle a levně v Praze - EUROROLETY.CZ

Markýzy výsuvné

Exteriérové - velkoplošné zastínění pokrýváme sofistikovanou výrobní řadou systémů ARQUATI, v několika kvalitativních a tedy i cenových úrovních. Kvalita ARQUATI markýz vychází z dlouhodobého výzkumu prováděného již déle než 40 let. Všechny části vyrobené z pevnostních hliníkových slitin jsou na povrchu opatřeny vypalovanou práškovou barvou - komaxit, spojovací materiál a různé čepy jsou vyrobeny z nerezavějící oceli, technické potahové látky ARQUATI SUNCOLOR jsou vyrobeny z acrylových vláken typu "Leacril Outdoor HT", u nichž je dlouhodobá stálobarevnost zajištěna probarvováním acrylové hmoty před tryskáním vláken a voděnepropustnosti do 30 mm vodního sloupce je dána nejenom povrchovou úpravou zátěrem - impregnací , ale i způsobem tkaní. Výsledný povrch textilie vykazuje teflonový efekt - nízký úhel smáčení, samostatné kapky se "zabalí" a mají snahu lehce sklouzávat. Kolekce markýzových látek obsahuje více jak 200 barevných provedení a dezénů.

 Balkónová markýza Moderním trenden je využívání také screenových látek, nebo látek s PVC povrchem, ale s omezením využitelnosti pro některé typy markýz a pergol. Sortiment systémů Vám umožní vybrat si dle Vašich potřeb a velikosti zastínění. Maximální výrobní rozměry jednotlivých bloků pro markýzy, které je možno napojovat, jsou šířka 12 m a výsuv až 500 cm, resp. přes 600 cm u pergol.  T-markýza Dále vybíráte vhodný typ systému - např. pro zastínění vchodu je vhodná korbová markýza, malý balkon nebo výlohy obchodů zastíní balkónová markýza. Terasu domu, rezidence nebo restaurační zahrádku zastíní markýza, doplněná o funkční stříšku. Markýzy je též možno montovat na pomocnou T - konstrukci, volně postavenou nebo kotvenou v prostoru.  Kazetová markýza Výhodou je velký výsuv - šířka zastínění - vhodné pro restaurace i zahradu. Kazetové markýzy jsou estetickým a praktickým doplňkem, který ještě více ochrání před povětrnostními vlivy celý systém, včetně látky.

Pokud potřebujete zastínit velké plochy teras, předzahrádek - doporučujeme systém Pergol, který navíc umožní zastínění i z čela. Pro svoji dobrou stabilitu využívá kotvení nejen na stěně, ale pomáhají tkz. nohy, kotvené do země, do podlahy. Celá konstrukce je zesílena a zároveň je podporou pro látku pomocí podélně stavěných rolniček.

Pro stínění střechy dřevěné pergoly nebo zimní zahrady využijete cottage. Je to systém pro horizontální - vodorovné zastínění s neustálým vypínáním látky a s pomocí rolniček .

 Veranda Novinkou a levnější variantou je systém VERANDA, vhodný pro zastínění pod úhlem nejlépe 45 st., s možností, kde na místo klasické markýzové látky je možné použít screenové. Tento systém je také vhodný pro interiér a to i horizontálně - vodorovně s plnou funkčnosti neustálého vypínání látky jako u cottage. Důležitým faktorem kvality markýz je síla jednotlivých hliníkových profilů a síla pružin v ramenech - to prodlužuje životnost, bezpečnost a lehkou ovladatelnost.

Základem je převodová klika. Pro větší rozměry systémů a pohodlnost ovládání doporučujeme použití motoru - nejlépe s havarijním systém, dálkovým ovládáním, doplněný větrným nebo slunečním čidlem.

Velkou pozornost je třeba věnovat montáži - kotvení. Jsme schopni instalovat markýzy a pergoly na fasádní zateplení, nebo obloukové budovy, s jistým omezením. Proto vždy doporučujeme objednat technika, který vám doporučí vhodný typ i s ohledem na stavební zajištění a funkčnost, stejně tak odbornou montáž.


Stavebnímu povolení markýzy a pergoly nepodléhají.

Na konstrukci u některých špičkových typů poskytujeme záruky prodloužené až na dobu 6 let ( při správném užívání ), záruka na látky je 2 roky, výrobce udává životnost látek 40 - 45 let, elektrické části garantujeme dle instrukcí dodavatele motorů a elektrického příslušenství, 2 roky. Kvalitní následný servis je u nás samozřejmostí.

Markýzy jsou konstruovány jako bezúdržbové, pouze před sezónou je dobré zkontrolovat dotažení šroubů. Látku udržujeme opláchnutím nebo čistěním "wapem", s roztokem neutrálního pracího prášku rozpuštěného ve vlažné vodě. Látka se nesmí drhnout kartáčem. Všechny systémy je možné dobarvit komaxitováním dle barevnosti vzorníku RAL, látky je možno opatřit kvalitním potiskem, včetně velkoplošného, pro firemní reklamu.

Doporučujeme také pojištění těchto výrobků, neboť se jedná o hodnotný doplněk stavby.


 

Informace a cenová kalkulace - NONSTOP - 602 20 54 54

© 2022 EUROROLETY (v4.0)